Arrowhead DistrictRecognition and AwardsDistrict Award of Merit List

Arrowhead District

   District Award of Merit Honor Roll     

 

David J. Apple

Edward L. Gies, Jr.

Grenfall Kline*

Kim Aspden

Ronald Glassman

Mary Diane Knight

Leon Bass*

Frank Greene*

Vance Kovach, Sr.

Holly Bennett, Jr.

William Griffith

Paul R. Kramer

John Bidlack, Sr.

Wayne L. Grube*

Paul Kraus

John C. Bobb

Steven E. Halpern

George Lee

Benjamin Blum

William Hand

Jay L. Lenrow

Bernice Brooks-Plymouth

Myer “Mike” Hankin*

Jacque H. Levasseur

Norman "Nazz" Brown*

John N. Harvey*

Larry A. Levin*

Conrad L. Bouchat

Vicky Harvey

Al Lewis

Robert M. Brinkley

Clyde H. Hastings*

David Lloyd

Thomas Burnett

Charles Hauss

Errol Lloyd

Thomas Campbell

Brian W. Hayman

Donald Ludwig*

M. Peggy Carr

Richard Heffner

Karen Ludwig

Michael Chapman*

Patricia Heitmann

Brian G. Macari

Barbara Cramblitt

Greg Henderson

Barry Malpass*

Barry L. Cohan

Joseph Hendler

Donald Martin

Bernard Cohen*

Frances A. Hensen

Karen Martin

Robby D. Cohen

Gary Hensen

Henry Matzdorf

Barbara Conti

Theodore “Ted” Herilla

Bryan G. Maynard

Marilyn Cox

Henry J. Herr

Dr. Henry L. Meier

Barbara Crandall

Albert Hite*

Barbara Miller

William Daniels

Cindy Holmgren

Gregory Miller

Theresa Dash

Everett Holmgren

Joeline Miller

A. Christine Dearden

Charles G. Hoppa

Stephen A. Mintz

Gary Dennis

Maureen A. Hoppa

F. Brent McCormick

Neil L. Donhauser

John Hudson*

Michael McDonal

Greg Drenning

David J. Hutchins

Harry Morgan*

Dr. Daniel Frieman

David P. Hutchins

Joseph Morrisette*

Robert N. Frey, Jr.

Robert Imm

Joseph Mullins

Garland Funk

Charles N. Jay

Virginia Mullins

Steve Gevarter

Dennis W. Kast, Sr.

Walter Myers*

Callie Geller

Pamela M. Kelley

James Nason

Edyth B. Neighoff

Richard Rubin*

Steven Smith

Michael Neuman

Chester Russell

Michael Spencer*

Frederick Owings

David Sann

William C. “Doc” Stone*

David W. Peters

Linda Santymire

Fred Stencil, Jr.*

Richard Petry

Robert Santymire

Scott Sudman*

F. Joseph Perozziello

Donald Schaefer

Harold M. Taylor

John Pilgim*

Jay Schaefer

James Thomas

Aaron Plymouth

Audrey Schindler

Kenneth Vaught*

Mark Presslein

Lionel Schindler

Sara M. Volk

George “Pete” Price*

Helen Schiefelbein

Adelle Ward

Mary Price

Robert Schuman

Charles Weaverling

Patricia Prodoehl

William Joseph “Joe” Scott

Philander Wiggins, Sr.

Stan Raffel

Sam Scruggs*

S. Gene Willis

J. Edward Reed*

Dorothy Shea*

Neil Wilford

Robert Reich

Mark Sheavly

 

John “Jack” Ritter*

Mel Shichtman

 

Glenna Ross

Claire Shutt

 

David I. Rubin*

George Sipes, Sr.

 

Marcia F. Rubin*

Phyllis Sipes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Deceased